Použití a údržba

Vlastnosti mořské houby

Přírodní mořská houba disponuje vysoce savými vlastnostmi. Po namočení se stává příjemně hebkou. Syntetická (umělá) houba se rozpouští pod vlivem agresivních látek, kdežto přírodní mořská houba nikoliv. Za dobu existence v sobě mořská houba vyvinula biologické látky, které mají antivirové, protinádorové, dezinfekční a antiseptické účinky. Pro svoji úžasnou savost a měkkost se mořská houba dokonale snáší s pokožkou. Pro tyto vlastnosti si přírodní mořské houby získávají stále větší oblibu. I v této oblasti totiž člověk zjišťuje, že návrat k přírodě přináší řadu výhod. Pro savost a odolnost proti agresivními látkám je vhodná i pro technické použití. Ty nejkvalitnější mořské houby se vyznačují velmi jemnou strukturou, přírodní barvou a hlavně delší životnosti, než mořské houby, které jsou dále upravovány bělením.


Houba nepřijímá pachy ani barvy, po použití ji jednoduše properte v čisté nebo mýdlové vodě a je opět jako nová. Nesmí se použít ve vodě, která má teplotu nad 60°C.  Ždímejte vždy stlačením houby – nesmí se kroutit! Nechte vyschnout na dobře větraném místě.

Filtrování dle ceny
0 Kč
0 Kč

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Rozumím